Najlepszy prezent dla nastolatka

pomysly na swieta prezenty

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a że dodatkowo w między czasie wypadają też jakieś urodziny, to głowimy się co by tu dać nastolatkowi w prezencie. Zadanie nie jest łatwe, nie damy mu już przecież klocków lego czy lalki barbie, bo na to jest on już stanowczo za duży. Nie napisze on też już tzw. „listu do Mikołaja” z listą prezentów, o które prosi.

No tak, ale co w takim razie można kupić nastolatkowi, który prawie cały swój wolny czas spędza z telefonem w ręce? Co sprawiłoby mu miłą niespodziankę i radość? Nastolatek z reguły ma już swój wyrobiony gust, zatem wie co lubi i czego potrzebuje. Dlatego jeśli chodzi o prezent urodzinowy, to myślę, że pieniądze w kopercie to dobra opcja, bo młodzież w tym wieku już z reguły sobie na coś zbiera. Ale jeśli chodzi o prezent świąteczny, to jednak fajniej jest zamiast koperty, znaleźć pod choinką jakiś prezent, który można rozpakować. I mimo że można by spróbować kupić coś bardzo uniwersalnego, to najlepiej jednak byłoby zapytać delikwenta czego by sobie życzył, co lubi i co go interesuje, albo czego potrzebuje. W ten sposób nie tylko on będzie mógł się cieszyć prezentem, ale również nam samym ułatwi to zadanie, bo jeśli wiemy czym nastolatek się interesuje, znamy jego hobby, to wtedy jest nam znacznie łatwiej trafić w jego gust i nie musimy się już aż tak głowić nad różnymi opcjami.

A żeby jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie (a może i również Tobie, jeśli masz podobny problem), podpytałam trochę młodzieży tutaj, a siostrzenica z bratanicą podpytały się wśród swoich polskich przyjaciół. Okazuje się, że dużą grupę młodzieży interesują gadżety typu: słuchawki, etui na telefon, mini głośniki, gry do konsoli czy PC, akcesoria do komputera, smartfonu czy roweru, fajny kubek, gadżety do minicrafta, action kamera, mini dron, robot. Prezenty z droższej półki to natomiast laptop, tablet i telefon, choć należy pamiętać, że to nie cena stanowi o wartości danego prezentu.

Jeśli dana osoba interesuje się modą i lubi się przebierać, to dobrym prezentem może być jakaś fajna bluza młodzieżowa, czy koszulka z cool tekstem czy zdjęciem. Z kolei dla nastolatka, który stale się spóźnia, najlepszym prezentem będzie zegarek młodzieżowy czy organizer. Myślę, że żaden nastolatek nie pogardzi też dobrymi perfumami, czy też mydełkiem, bo to przydatna rzecz, zwłaszcza jak ma się jakieś treningi, basen. A jeżeli już mowa o nastolatku, który dużo trenuje, to fanym prezentem będzie też etui do telefonu na rękę, pulsomierz, albo ciężarki.

Jeśli natomiast jest on miłośnikiem piłki nożnej, to piłka, koszulka, ręcznik albo pościel z nadrukiem ulubionej drużyny oraz inne akcesoria, jak na przykład najnowsza gra FIFA, również będą idealnym prezentem. Innym prezentem mogą być jakieś przeżycia np. wspólny wyjazd na mecz ulubionej drużyny piłkarskiej. Podobnie, jeśli nastolatek jest fanem jakiegoś zespołu muzycznego, piosenkarza. W takim wypadku na pewno sprawdzi się bilet na koncert ulubionego zespołu albo sprzęt muzyczny. A jeśli zamiast słuchać muzyki, woli czytać, to jakaś najnowsza książka ulubionego autora na pewno sprawi mu radość np. Harry Potter. Fajnym prezentem dla młodszej młodzieży może być jakaś gra planszowa np. milionerzy czy Alias.

W Norwegii wśród pasjonatów sportów popularne są też łyżworolki, narty i snowboardy. W Polsce natomiast lepszą opcją byłby rower albo deskorolki.

Tutaj młodzież robi sobie prezenty również między sobą i rozdaje je 23.12, w tak zwaną Małą Wigilię. Jeździ się wtedy po domach kolegów i rozwozi te drobne upominki. Mój syn z reguły co roku daje kolegom pudełko pierników, czy też czekoladę, a córka natomiast preferuje bardziej wyszukane prezenty, takie jak własnoręcznie zrobione ozdoby, koraliki, lampki. Mogłoby się wydawać, że dają w prezencie coś, co sami by sobie chętnie życzyli dostać, coś co ich samych by zadowoliło.

Kiedy natomiast kupujemy prezent dla nastolatka, który lubi robótki na drutach, to dobrą propozycją jest jakiś zestaw tego typu. A ja osobiście uważam, że fajny prezent dla młodzieży to też zrobiona na drutach czy szydełku czapka na czasie, z jakimś fajnym tekstem, motywem, czy wzorem. Albo ciepłe rękawiczki i skarpety zrobione na drutach według upodobań przyszłego właściciela, np. czapka z pomponem, skarpety z ulubionym motywem czy kolorem. Taki prezent jest nie tylko fajny, ale i praktyczny. Warto też dodać, że skarpety czy inna część bielizny, która jest kupiona „na gotowe” znajduje się na pewno na samym końcu tej listy, z dopiskiem: nie kupuj!

A jakie Wy macie pomysły i propozycje na prezent dla nastolatka?